Tik internetu
B062
Nauja prekė
Heavy Duty tai universali didelės talpos ir didelės srovės Turnigy baterijų rūšis.
Prekių kiekis mūsų sandėlyje: 0  
Šiuo metu prekės neturime
Dėmesio: Paskutinės prekės!
Pasiekiama:
| Suderinama su Arduino™ ir *duino | Taip |
| Nominali darbinė įtampa | 14,8V |
| Maksimali maitinimo įtampa | 16,8V |
| Jungties tipas | XT30 ir JST-XH |
| Matmenys | 160 x 46 x 38 mm |
| Maksimali srovė | 120C |
| Nominali srovė | 60C |
| Svoris | 609 g |
The blue Turnigy batteries are a firm favorite for just about all applications, and they now include cells rated at 60C in their range of high-quality LiPos. These Turnigy Heavy Duty Series packs have the amp draw-delivering capability you want for your high-performance model, they are the number one in performance and price! The Turnigy Heavy Duty Series lipo packs deliver full capacity at the quoted C rate. You won't find a better deal on high-performance lithium polymer batteries anywhere!
Features:
• High-quality to suit a wide range of applications
• Wide tabs with copper coating for superior power transfer
• Super high 60C discharge rate
• Perfect for high-performance models
• Heavy-duty silicone wire leads
Duomenys:
Capacity: 6200mAh
Configuration: 4S1P/14.8V/4 Cell
Discharge: 60C/120C (Burst)
Dimension: 160x46x38mm
Weight: 609g
Balance Connector: JST-XH
Discharge Connector: XT90
Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.

1,19€

9,80€

9,68€

43,56€

27,83€

8,47€

8,47€

2,78€

4,72€

5,81€

6,05€

14,23€

11,95€

8,23€

4,84€

7,26€

8,29€

9,20€

9,98€

12,71€

62,92€

68,97€

6,41€

11,86€

9,98€

4,96€

12,71€

5,09€

37,51€

58,47€