Tik internetu
B063
Nauja prekė
Ličio polimerų HV (High Voltage) baterijos yra pilnai suderinamos su ličio jonų baterijomis, tačiaugali būti įkrauti aukštesne įtampa, tad taip sutalpina daugiau energijos. BoltX serija yra pažangios LiCo cheminės sudėties Turnigy baterijos.
Prekių kiekis mūsų sandėlyje: 4  
Dėmesio: Paskutinės prekės!
Pasiekiama:
| Suderinama su Arduino™ ir *duino | Taip |
| Nominali darbinė įtampa | 22,8V |
| Maksimali maitinimo įtampa | 26,1V |
| Jungties tipas | XT30 ir JST-XH |
| Matmenys | 63 x 32 x 37mm |
| Maksimali srovė | 80C |
| Nominali srovė | 80C |
| Svoris | 116 g |
Turnigy batteries are known the world over for performance, reliability and price. It’s no surprise to us that Turnigy Lipoly packs are the go-to pack for those in the know. Turnigy batteries deliver the full rated capacity at a price everyone can afford.
Turnigy batteries are equipped with heavy duty discharge leads to minimise resistance and sustain high current loads. Turnigy batteries stand up to the punishing extremes of aerobatic flight and RC vehicles. Each pack is equipped with gold plated connectors and JST-XH style balance connectors. All Turnigy Lipoly batteries packs are assembled using IR matched cells.
You won’t find a better deal in Lipoly batteries anywhere!
The Turnigy BoltX LiHV 6S 650mAh 22.8V 80C LiPo Battery delivers superior peak performance, featuring a 22.8V nominal voltage (3.8V per cell) and 26.1V max voltage (4.35V per cell). This higher voltage ceiling provides 1.7% more energy density than standard 6S LiPo batteries (25.2V max), delivering more power and longer runtime for demanding RC applications.
Duomenys:
Capacity 650mAh
Voltage 6S / 22.8V
Discharge Rate 80C Constant
Weight 116g (including wire, plug, & case)
Dimensions 63 x 32 x 37mm
Balance Plug JST-XH
Discharge Plug XT30 Connector
Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.

1,19€

9,80€

9,68€

43,56€

27,83€

8,47€

8,47€

2,78€

4,72€

5,81€

6,05€

14,23€

11,95€

8,23€

4,84€

7,26€

8,29€

9,20€

9,98€

12,71€

62,92€

68,97€

6,41€

11,86€

9,98€

4,96€

12,71€

5,09€

37,51€

58,47€