d1484
Nauja prekė
Šis universalus reguliuojamos skverbties (impulso trukmės 0-100%) ir reguliuojamo dažnio (1Hz-150kHz) stačiakampių impulsų (PWM) generatorius puikiai tinka ne tik įvairiems Arduino projektams, tačiau ir paprastam variklių ar kitų analoginių įtaisų valdymui
Prekių kiekis mūsų sandėlyje: 101  
Dėmesio: Paskutinės prekės!
Pasiekiama:
| Suderinama su Arduino™ ir *duino | Taip |
| Kanalų skaičius | 1 |
| Maksimali valdoma srovė | 8A |
| Maitinimo įtampa | 3,3 - 30 V(DC) |
| Dažnis | 1Hz - 150kHz |
| Kontaktų kiekis | 4 |
| Matmenys | 79 x 43 x 30 mm |
| Komunikacijų sąsajos | Nuosekli sąsaja |
| Impulso trukmė | 0 - 100 % |
1Hz-150KHz PWM Pulse Frequency Duty Cycle Adjustable Module Signal Generator
Working voltage:3.3~30V;
Frequency range:1Hz~150KHz;
Frequency accuracy:accuracy is about 2% in each range.
Signal load capability:output current can be around 5~30ma;
Output amplitude:PWM amplitude is equal to supply voltage.
Ambient temperature:-20~+70 C.
Module description
PWM output can set frequency and duty cycle respectively.
Frequency is divided into four areas: automatic switching:
1.XXX (without decimal point): the smallest unit is 1Hz, and the value range is 1Hz~999Hz;The minimum unit of
2.X.XX (decimal point in 100 bits) is 0.01Khz, and the value range is 1.00Khz~9.99Khz;
3.XX.X (decimal point in ten places): the smallest unit is 0.1Khz; and the range is 10.0KHz~99.9KHz.
4.X.X.X (decimal point in ten bits and 100 bits): the smallest unit is 1Khz; and the range is 1KHz~150KHz.E.g. frequency display: 100 indicates PWM output 100Hz pulse;1.01 represents the pulse of PWM output 1.01K.54.1 represents the pulse of PWM output 54.1KHz.1.2.4 indicates the pulse of PWM output 124KHz.Duty cycle:0~100%;All settings are saved by power down.
Parameter setting
Module has four independent keys, used to set the frequency and duty cycle, support short press (increase or decrease a unit) and long press (quickly increase or decrease), very simple, set the parameters automatically save, power loss is not lost.
Scope of application:
1.is used as a square wave signal generator to generate square wave signals for experimental development.
2.is used to generate square wave signals that control motor drives.
3.generate adjustable pulse for MCU use;
4.generate adjustable pulses to control related circuits (PWM dimming and speed regulation applications).
Size:7.8x4.2x2.6cm/3.07x1.65x1.02inch
Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.

7,87€

5,45€

4,48€

9,98€

13,29€

12,10€

44,17€

26,56€

34,12€

3,51€

4,99€

0,85€

0,85€

0,85€

9,93€

40,03€

9,44€

13,31€

4,99€

7,99€

35,76€

27,83€

72,60€

24,20€

39,93€